Pihditesteri 365
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
EN 61010-1
Rakenne
Pihtimittari, jossa suuri ja helposti luettava LCD-näyttö, kapea ja ergonominen muotoilu.
Toimitussisältö
Sis. mittajohdot ja pehmustetun kantolaukun.
Rakenne
Lisäksi taustavalaistu näyttö. Irrotettava pihtiosa helpompaa mittausta varten.
Toimitussisältö
Paristot 2 kpl, nro 081561, koko LR6.
Standardi
EN 61010-1
Malli
Pihditesteri, jossa suuri, helposti luettava LCD-näyttö sekä kapea ja ergonominen muotoilu.
Toimitussisältö
Sis. mittajohdot ja pehmustetun kantolaukun.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 18 mm |
| Muistitoiminto | HOLD; HOLD; HOLD |
| Ylijänniteluokka | CAT III 600 V; CAT III 600 V; CAT III 600 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 A – 200 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 V – 600 V |
| Perustarkkuus | 2 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 6 kΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 V – 600 V |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC) |
| Energiansyöttö | 2× 081561 LR6 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Tasavirta dc | 0,1 A – 200 A |
| Jatkuvuustestaus | ≤30 Ω |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473290365 |
|---|---|
| EAN | 095969559874 |