Digitaaliset virtapihdit CM12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Digitaaliset virtapiKäyttöAmmattimaiset virtapihdit CM12 sopivat erityisesti vaativiin mittaustehtäviin. Mittausarvoja voidaan valvoa, tallentaa ja jakaa maksuttomalla sovelluksella analysointia varten. Mielenkiintoiset ja modernit lisätoiminnot välttämättomiin virtapihteihin: dataloggeri LOG (10000 mittausarvoa), muisti (1000 mittausarvoa), Bluetooth®, sovellus, pätöteho-, tehokerroin-, yliaalto- ja käynnistysvirtamittaus (INRUSH). Kaksinapainen kiertokentän tarkastus, alipäästösuodatin, volttianturi, nollatasaus.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 33 mm |
| Muistitoiminto | HOLD; PEAK; MAX/MIN/AVG; dataloki |
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
| Näyttöalue | 9999 |
| Vaihtovirta AC | 10 mA – 600 A |
| Vaihtojännite AC | 10 mV – 1000 V |
| Perustarkkuus | 1 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 100 kΩ |
| Tasajännite DC | 10 mV – 1000 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 30 − 100 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (DC+AC) |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Tasavirta dc | 10 mA – 600 A |
| Kapasiteetti | 1 nF – 4 mF |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM12 |
|---|---|
| EAN | 4014651446809 |