Digitaaliset virtapihdit CM11
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Ihanteellinen sähköjärjestelmien, ohjauslaitteiden, laitteiden ja autojen sähköjärjestelmien vianetsintään. Pienten AC/DC-virtojen (jäännös- ja vuotovirrat) tarkka mittaus.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 23 mm |
| Muistitoiminto | HOLD, MAX / MIN; HOLD, MAX / MIN; HOLD, MAX / MIN |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 300 V; CAT IV 300 V; CAT IV 300 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 mA − 20 A |
| Vaihtojännite AC | 0,01 V − 600 V |
| Perustarkkuus | 1 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω − 600 kΩ |
| Tasajännite DC | 0,01 V − 600 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 0 − 100 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC) |
| Valmistajan merkintä | CM11 |
| Energiansyöttö | 2× 081561 LR3 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Tasavirta dc | 0,1 mA − 10 A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM11 |
|---|---|
| EAN | 4014651440678 |