Digitaaliset virtapihdit CM10-1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Ammattikäyttöön teollisuudessa, huollossa ja pienteollisuudessa. Kapasitanssimittaus, dioditestaus. Dataloggeri, muisti, Bluetooth, sovellus, kytkentävirran mittaus (INRUSH), alipäästösuodatin (HFR), volttianturi, ZERO-toiminto.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 42 mm |
| Muistitoiminto | HOLD, MAX / MIN; HOLD, MAX / MIN; HOLD, MAX / MIN |
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 10 mA − 1500 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 V − 1000 V |
| Perustarkkuus | 1 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω − 600 Ω |
| Tasajännite DC | 0,1 mV − 1000 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | kyllä |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
| Valmistajan merkintä | CM10-1 |
| Energiansyöttö | 2× 081561 LR6 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Tasavirta dc | 10 mA − 1500 A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM10-1 |
|---|---|
| EAN | 4014651446885 |