Digitaaliset virtapihdit CM1-2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 30 mm |
| Muistitoiminto | 5; 5; 5 |
| Ylijänniteluokka | CAT III 600 V; CAT III 600 V; CAT III 600 V |
| Näyttöalue | 2000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 A – 400 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 V – 600 V |
| Perustarkkuus | 1 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 20 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 V − 600 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 0 − 20 Ω |
| Mittausmenetelmä | RMS |
| Valmistajan merkintä | CM1-2 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM1-2 |
|---|---|
| EAN | 4014650440624 |