Laitetestaaja ST725
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Testattaessa verkkovirrasta riippuvaisilla kytkentälaitteilla varustettuja koneita kuten elektroniikkaohjauksella varustettuja laitteita/työkaluja, informaatio- ja viestintäteknisiä laitteita sekä laitteita, jotka voidaan tarkastaa täydellisesti vain verkkovirran avulla , joudatetaan normeja VDE 0701-0702, DGUV määräys 3.
Käyttö
Testauksen automaattinen kulku hyvä-/huono-näytöllä luokan I, II ja III laitteille, sekä johdintesteille. VDE-raja-arvot on asetettu valmiiksi.
Mittausarvomuisti 999 testiprojektia varten luettavissa mikro-USB-liitännän kautta. Latausohjelma testauspöytäkirjan laatimiseen MS Excel -muodossa. Sisäänrakennettu tosiaikakello mittausarvojen tallentamiseen testin päivämäärällä varustettuna. Suojamaajohdin-/kosketusvirta jäännösvirtamittauksen, suoran mittauksen (verkkokäyttö) ja varavuotovirtamenetelmän (akkukäyttö) avulla.
Toimituksen sisältö
Sisältää laukun, tarttumapuristimella varustetun testijohdon, verkkoliitäntäjohdon, kylmälaitejohdon, paristot 6× nro 081561 LR6, mikro-USB-kaapelin, latausohjelmiston (CD) ja käyttöohjeen.
Erikoistarvike
Kirjoitin
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I10 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Suojajohtimen resistanssi | 0.05 - 20 Ω |
| Koestusvirta FI/RCD-suojakytkimelle | 30 - 150 mA |
| Koestusvirta | ± 200 (DC) mA |
| Koekuormitusjännite | 250 / 500 (DC) V |
| Suojajohtimen-/kosketusvirta | 0.1 - 20 mA |
| Eristysresistanssi | 0.1 - 20 MΩ |
| Jännite | 50 - 270 V |
| Leveys | 115 mm |
| Pituus | 270 mm |
| Paino | 1.1 kg |
| Valmistajan merkintä | ST725 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 55 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 6 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473400ST725 |
|---|---|
| EAN | 4014651503168 |