Kaksinapainen jännitetesteri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / DIN EN 61243-3; VDE 0682-401
Rakenne
Kaksinapainen jännitteenkoetin, ergonominen muotoilu, vedenkestävä, iskunkestävä ja murtosuojattu muovikotelo, kaksi mittakärkeä magneettipidikkeellä. Soveltuu myös yhden käden käyttöön.
Käyttötiedot
Ammattilaisten käyttöön jännitteen, napaisuuden ja jatkuvuuden monivaiheiseen testaukseen.
Toimitussisältö
Sisältää 2 paristoa 081561, koko LR3, paksummat anturit (ruuvattavat), eristyssuojakupit.
Rakenne
AC-jännitteenkoetin, jossa todellisen tehollisarvon (True RMS) mittausmenetelmä. Dioditesti.
Toiminto
IP65: suojaus vesisuihkuilta kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Normi
IEC / DIN EN 61243-3; VDE 0682-401
Rakenne
Kaksinapainen jännitetesteri, ergonominen rakenne, vedenkestävä, iskunkestävä ja särkymätön muovikotelo, kaksi mittakärkeä magneettipidikkeellä. Sopii myös yhden käden käyttöön.
Käyttötiedot
Ammattikäyttöön jännitteen, polariteetin ja jatkuvuuden monivaiheiseen testaukseen.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa 081561 koko LR3, paksummat mittapäät (ruuvattavat), eristyssuojukset.
Tekniset tiedot
| Ylijänniteluokka | CAT III 1 000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1 000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1 000 V; CAT IV 600 V |
|---|---|
| Indikointialue ac | 1 - 1000 V |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081551 LR3 |
| Kalibrointi | I1 |
| Vaihejärjestyksen testaus | kyllä |
| Näyttöalue dc | 1 - 1500 V |
| Napaisuuden testaus | kyllä |
| Valmistajan merkintä | VT Digi Pro |
| Näyttö | digitaalinen LCD |
| Jatkuvuustestaus | optinen / akustinen |
| Mittauspisteen valaistus | kyllä |
| Resistanssi | 0–1,99 kΩ |
| Taajuuden mittaus | 1–950 Hz |
| Koestusvirta FI/RCD-suojakytkimelle | kyllä |
| Tiedontallennuspainike | kyllä |
| Kapasiteetti | 0.05 - 1999 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473201 |
|---|---|
| EAN | 4032248405756 |