Jännitekoetin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN EN 61243-3 ja CAT III
Rakenne
Kestävä muovikotelo ja ergonominen kahvan muoto, liukastumista estävällä renkaalla turvalliseen työskentelyyn ilman liukumisvaaraa.
Selkeä 360° näyttö optisella kuidulla.
Käyttötiedot
Ammattimaiseen jännitteen, jatkuvuuden ja polariteetin monivaiheiseen testaukseen. Soveltuu sähkötekniikan, teollisuuden sekä kunnossapidon ja huollon (vianhaku) töihin.
Toimitussisältö
sis. paristot nro 081561, koko LR3, mittauskärkien suojat ja mittauskärkien lisäosat.
Toiminto
IP64: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Standardi
DIN EN 61243-3 ja CAT III
Toteutus
Kestävä muovikotelo ja ergonominen kahvamuoto liukueste-renkaalla turvalliseen työskentelyyn ilman liukastumisvaaraa.
Selkeä 360° näyttö optisella kuidulla.
Käyttötiedot
Ammattimaiseen, monivaiheiseen jännitteen, jatkuvuuden ja napaisuuden testaukseen. Soveltuu sähkötekniikan, teollisuuden, kunnossapidon ja huollon (vianhaku) töihin.
Toimitussisältö
sis. paristot nro 081561, koko LR3, mittakärkien suojat ja mittakärkilisäosat.
Tekniset tiedot
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
|---|---|
| Indikointialue ac | 12 - 690 V |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Kalibrointi | I1 |
| Vaihejärjestyksen testaus | 100–690 V |
| Näyttöalue dc | 12 - 690 V |
| Jatkuvuustestaus | akustinen/LED jopa 500 kΩ |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473210 |
|---|---|
| EAN | 4029547013898 |