Jännitetesteri VT CTB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 61010-1; DIN EN 61326.
Rakenne
Tukeva runko, metalliklipsi ja neula.
- Nimellisjännite 3–48 V AC/DC.
- Eri tasojen ilmaisu 5 V; 12 V; 24 V; 48 V.
- Liukutoiminto mittauskärjellä mittauksiin kaapelieristyksen läpi.
- Polaarisuuden ilmaisu.
Liukimekanismi neulan kiinnittämiseksi kaapeliin.
Etu
Kaapelia ei tarvitse kuoria ennen testausta.
Käyttötiedot
Autoihin, kuorma-autoihin ja sähköpyöriin.
Toiminto
IP40: Suojaus vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, joiden halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä loitolla; ei lisäksi suojaa vedeltä.
Standardi
DIN EN 61010-1; DIN EN 61326.
Malli
Tukeva kotelo metalliklipsillä ja neulalla.
- Nimellisjännite 3–48 V AC/DC.
- Eri tasojen ilmaisu 5 V; 12 V; 24 V; 48 V.
- Liukutoiminto mittakärjellä mittauksiin kaapelieristyksen läpi.
- Napaisuuden ilmaisu.
Liukumekanismi neulan kiinnittämiseksi kaapeliin.
Etu
Kaapelia ei tarvitse kuoria ennen testausta.
Käyttötiedot
Autoihin, kuorma-autoihin ja sähköpyöriin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jännitekoetin |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 40 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Valmistajan merkintä | VT CTB |
| Näyttö | LED |
| Jatkuvuustestaus | ei |
| Taajuusalue | 0–65 Hz |
| Vasteaika | <0,3 s |
| Kytkentäaika | 10 s |
| Palautumis- ja taukoaika | 240 s |
| Kosteus | suhteellinen kosteus (rF) max. 85 % |
| Likaisuusaste | 2 |
| Koestusvirta | <0 mA |
| Nimellisjännite | AC/DC 5–48 V |
| Käyttölämpötila | -10 - 50 °C |
| Paino | 50 g |
| Kaapelin pituus | 100 cm |
| Normi | DIN EN 61010-1; DIN EN 61326 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G665133 |
|---|---|
| EAN | 4032248405855 |