Virta- ja jännitetesteri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN EN 61243-3:2014, EN 61010-1:2011.
Rakenne
Ergonominen muovikotelo, jossa on liukumisenesto, kumipinnoitettu ote ja mittauskärkien pidike.
Täysautomaattinen virran, jännitteen ja resistanssin mittaus. Vaihdettavat mittauskärjet. Integroitu taskulamppu mittauskohdan valaisuun.
Käyttötiedot
Ammattimaiseen jännite- ja napaisuustestaukseen sekä monivaiheiseen virranmittaukseen. Soveltuu sähkötekniikan, teollisuuden, kunnossapidon ja huollon (vianhaku) töihin.
Toimitussisältö
Sis. paristot nro 081561, koko LR3, mittauskärjet ja mittauskärkien lisäosat.
Toiminto
IP64: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Käyttötiedot
Lisäksi yksinapainen vaiheenkoetus ja vaihejärjestyksen mittaus. Hyväksytty jännitekoestukseen laitteistoissa aina 1000 V:iin asti.
Normi
DIN EN 61243-3:2014, EN 61010-1:2011.
Rakenne
Ergonominen muovikotelo liukuesteellä, kumipäällysteisellä kahvalla ja mittakärkien pidikkeellä.
Täysin automaattinen virran, jännitteen ja vastuksen mittaus. Vaihdettavat mittakärjet. Integroitu taskulamppu mittauskohdan valaisemiseen.
Käyttötiedot
Ammattimaiseen jännitteen ja napaisuuden testaukseen sekä virran mittaukseen useassa vaiheessa. Soveltuu sähkötekniikan, teollisuuden, kunnossapidon ja huollon (vianhaku) töihin.
Toimitussisältö
Sis. paristot nro 081561, koko LR3, mittakärjet ja mittakärkien lisäosat.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
|---|---|
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Kalibrointi | I4; I4; I4 |
| Vaihejärjestyksen testaus | kyllä |
| Vaihekoestus | kyllä |
| Jatkuvuustestaus | kyllä |
| Mittauspisteen valaistus | kyllä |
| Resistanssi | 1 Ω - 100 kΩ |
| Näyttöalue | 4000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 - 200 A |
| Vaihtojännite AC | 6 V - 1000 V |
| Tasajännite DC | 6 V - 1000 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473220 |
|---|---|
| EAN | 4029547013935 |