Jännite- ja jatkuvuustesteri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
HSE GS 38 (mittakärjet); IEC EN 61243-3.
Rakenne
Kaksinapainen jännitekoetin ergonomisella yhdellä kädellä tehtävällä käytöllä pistorasioihin. Mittausarvon näyttö taustavalolla. Paristotason ilmaisin – mitattu jännite voidaan näyttää myös pariston ollessa tyhjä. Ulosvedettävät mittakärjet kulumisilmaisimella.
Käyttötiedot
Ammattikäyttöön tarkoitettuun jännitteen-, polariteetin- ja jatkuvuuden testaukseen useassa vaiheessa.
Rakenne
VDE-malli
Toiminta
IP64: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Standardi
HSE GS 38 (mittapäät); IEC EN 61243-3.
Rakenne
Kaksinapainen jännitteenkoetin ergonomisella yhden käden käytöllä pistorasioihin. Taustavalaistu mittausarvon näyttö. Paristotason ilmaisin – mitattu jännite voidaan näyttää myös, vaikka paristo olisi tyhjä. Ulosvedettävät mittapäät kulumailmaisimella.
Käyttötiedot
Ammattimaiseen jännitteen, polariteetin ja jatkuvuuden testaukseen useassa vaiheessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jännitetesteri |
|---|---|
| Ylijänniteluokka | CAT IV 600 V; CAT III 690 V; CAT IV 600 V; CAT III 690 V; CAT IV 600 V; CAT III 690 V |
| Indikointialue ac | 6 - 690 V |
| IP-suojausluokka | IP 64 |
| Energiansyöttö | 2× 081561 LR3 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081551 LR3 |
| Kalibrointi | I1 |
| Vaihejärjestyksen testaus | kyllä |
| Näyttöalue dc | 6 - 690 V |
| Napaisuuden testaus | kyllä |
| Vaihekoestus | 100V – 690V |
| Näyttö | LED / LCD |
| Jatkuvuustestaus | optinen / akustinen |
| Mittauspisteen valaistus | kyllä |
| Taajuuden mittaus | 40 - 400 Hz |
| Koestusvirta FI/RCD-suojakytkimelle | kyllä |
| Voidaan käyttää myös taskulamppuna | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473090 |
|---|---|
| EAN | 095969610506 |