Vetolujuuden mittauslaite FMT-W30 N
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Manuaalinen vipukäyttöinen vetolujuusmittalaite, jolla voidaan selvittää kaikkien juottamattomien (puristettujen) kaapeliliitäntöjen vetolujuus.
- Tilaa säästävä, luistamaton ja luja pöytälaite, jossa on vahvistettu naarmuuntumaton pohjalevy.
- Aina käyttövalmis, ei virransyöttöä.
- Vaihdettava kiinnityssovitin, jonka 12 leveydestä löytyy sopiva kaikenkokoisille kaapeleille.
Käyttö
Kaapeliliitäntöjen testaus IEC-, DIN-, EN-, BS-, UL-, SAE-, MIL- ja NASA-standardien mukaisesti.
Toimituksen sisältö
Vetolujuuden mittauslaite, jossa mittaussovitin ja puristusvetolaite, USB-liitäntä ja käyttöohje.
Erikoistarvike
Käytettävissä erilaisia vaihtosovittimia, arviointiohjelmisto FMT_W_Connect.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Dynamometri |
|---|---|
| Mittausalue | 500 N |
| Resoluutio | 0.5 N |
| Leveys | 160 mm |
| Pituus | 350 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Uran leveys testisovittimet | 0,5 / 0,8 / 1,0 / 1,3 / 1,5 / 2,0 / 2,5 / 3,0 / 3,5 / 4,0 / 5,0 / 6,0 mm |
| Tarkkuus | ±0,5 % (±1/2 numeroa) |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 478998 |
|---|---|
| EAN | 4260244681144 |