Käsivoimamittari DFC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleiskäyttöinen voimamittari värinäytöllä veto- ja puristusvoiman tarkkaan mittaukseen. Kestävä painevalettu runko.
- Näyttö: nykyinen voima- ja huippuarvo.
- Ohjelmoitavat toimintonäppäimet.
- Toleranssirajojen valvonta optisella ja akustisella ilmoituksella.
- Mittausarvomuisti.
- Tallennettujen arvojen tilastollinen arviointi.
- Liitäntä tiedonsiirtoon.
- Välitön näyttö: N, gf, kgf, lbf, ozf.
- Mittausarvojen siirto Bluetooth®:n kautta mahdollista.
- Voiman keskiarvo ajan yli.
Toimitussisältö
Kuljetuslaukku, latausliitin USB-liitäntäkaapelilla, tarvikkeet (painolevy, koukku, kärki, evä, V-ura, jatke).
Erikoistarvikkeet
Manuaaliset koestustelineet nro 479029.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Dynamometri |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HID (Human Interface Device); HID (Human Interface Device) |
| Mittausalue | 10 - 90 N |
| Resoluutio | 0.01 N |
| Leveys | 84 mm |
| Pituus | 191 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Korkeus | 42 mm |
| Tarkkuus | 0,1 % |
| Mittausarvomuisti | 99 |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HID (Human Interface Device); HID (Human Interface Device) |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 479027 |
|---|---|
| EAN | 2050002071520 |