FMI-B50 digitaalinen tarkkuusdynamometri (USB) N
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Kestävät dynamometrit, kätevä alumiinipainevalukotelo, paine- ja vetovoimien mittaus 0,001 - 2500 N.
- Ylikuormitussuoja 500 prosenttiin asti ja suojattu mittausakseli.
- Asennuskierre lisäkahvoille.
- Ohjaintapit varmistavat kohdistuksen testipenkkeihin.
- Suuri mittausala tarkkoihin huippuarvomittauksiin murtumis- ja repeytymisvoimien mittausta varten.
- Mittausarvojen tallennus tilastollisten ja raja-arvojen valvonnalla.
- USB-liitäntä tietojen siirtämiseksi tietokoneelle.
Etu
Tietojen arvointi ja testipenkin ohjaus yhdessä moottorisoitujen testipenkkien kanssa.
Sisältää DAkkS-kalibrointitodistuksen.
Käyttö
Paine- ja vetovoimien mittaus laadunvalvonnassa ja tuotannossa. Voidaan käyttää kannettavana mittauslaitteena myös ulkotiloissa ja testipenkeissä tai -laitteissa. Koteloon integroidut kiinnityskierteet mahdollistavat kiinnityksen testipenkkeihin tai lisäkahvojen asennuksen.
Toimituksen sisältö
Dynamometri suojakotelossa, ruuvattavat lisävarusteet (tasapää, urapää, kartio, koukku) ja Quickstart-käyttöohje.
Ohjelmisto FMI-AnalyzePro+.
Toiminto
IP40: Suojaus vierasosien ⌀ > 1 mm, sisääntunkeutumista vastaan, mutta työkalut ja langat tulisi silti pitää loitolla, ja suojaus vedeltä puuttuu.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
| Tuotetyyppi | dynamometri |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Mittausalue | 5 N |
| Virheraja | ±0,15 maksimiarvo (±1 numeromerkki) % |
| Resoluutio | 0.001 N |
| IP-suojausluokka | IP 40 |
| Leveys | 82 mm |
| Pituus | 150 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Korkeus | 29 mm |
| Liitäntäkierre | M6 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 478987 |
|---|---|
| EAN | 4260244680642 |