Videomittausmikroskooppi MM1 TP20-anturointijärjestelmällä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
CNC-ohjattu videomittausmikroskooppi nopealla kuvankäsittelyllä, korkearesoluutioisella värikameralla sekä helppokäyttöisellä, verstaskäyttöön soveltuvalla PC-pohjaisella monikosketusnäytöllä.
Heijastusvalo: 56 valkoista LEDiä 2 samankeskisessä renkaassa. 1 rengas ja 4 segmenttiä voidaan kytkeä päälle/pois ja himmentää erikseen.
Läpivalaisu: Pitkäikäiset LEDit, telecentriset, kytkettävät ja himmennettävät.
Massiivinen graniittijalusta, jossa pintakarkaistu ristipöytä ja erittäin tarkat johteet.
- Helppo laatia ja käyttää mittausohjelmia.
- Käytännöllinen mittausprosessien automatisointi, esim. lavamittaukset.
- Nykyaikainen, käyttäjäystävällinen ja intuitiivisesti käytettävä mittausohjelmisto.
Optinen mittausjärjestelmä, jossa lisäksi taktiilinen mittausjärjestelmä tyyppiä Renishaw TP20 sellaisten säännöllisten geometrioiden mittaamiseen, joita ei voida rekisteröidä optisesti.
- Helppo ja nopea taktiilimittaus.
- Automaattisten mittausjaksojen luonti (optiset ja taktiiliset)
Toimitussisältö
Sis. All-in-One-PC:n, langattoman hiiren, langattoman näppäimistön, pölysuojan, virtalähteen, tarkastuspöytäkirjan ja monikielisen käyttöohjeen.
Lisävarusteet
Objektiivi nro 491912, ohjelmistovaihtoehto nro 491913, teränpuhdistusaine / asemointimassa nro 354788.
Huomautus
Pituusmittauspoikkeama EUXY, MPE DIN EN ISO 10360-7:n mukaan, mitattu suurennuksella = 0,5.
Pituusmittauspoikkeama EOZ, MPE DIN EN ISO 10360-2:n mukaan, mitattu suoralla mittakärjellä (⌀ = 2,5 mm, pituus 20 mm).
Sallitut ympäristöolosuhteet: 20 °C ± 1 K, lämpötilagradientti Δth = 0,5 K/h, Δtd = 4,0 K/d, mitattu kalibroidulla normaalilla.
Oikeus teknisiin muutoksiin ja kosketusnäytön toteutukseen pidätetään.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-videomittausmikroskooppi |
|---|---|
| Mittausalue y | 200 mm |
| Näkökenttä | 14×9 mm |
| Mittausalue x | 300 mm |
| Työskentelyetäisyys | 80 mm |
| Työkappaleen enimmäispaino | 20 kg |
| Kamera | 6,4 megapikseliä, automaattitarkennus |
| Pituusmittapoikkeama euxy, mpe optinen (2d) | 2,9 + L / 100 (L mm) lämpötilassa 20 °C ±1 K µm |
| Mittausalue z | 200 mm |
| Objektiivi (x-kertainen) | 0,5 |
| Näytön suurennus (x-kertaa) | 23 |
| Työkappaleen enimmäiskorkeus | 200 mm |
| Nimellisjännite | 240 V |
| Leveys | 900 mm |
| Pituus | 730 mm |
| Paino | 115 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Korkeus | 950 mm |
| Pituusmittauspoikkeama e1 z-akseli taktiilinen (1d) | 4,0 + l/75 (l mm) µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 492560 |
|---|---|
| EAN | 4062406160289 |