Pyöreysmittauspenkki RPG 40 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Pyörintätarkkuus 0,002 mm.
Rakenne
- Vankka rakenne esijännitetuillä rullalaakereilla.
- Tyyppi RPG sarjatuotannon testauksiin, 2 kääntyvää pidintä ja 1 mittaliuku (paitsi koko
30).
Käyttötiedot
Testaustehtäviin pyörivien osien ulko-, sisä- ja tasopinnoilla.
Toimitussisältö
Sis. käyttöavaimen ja hiomakiven (ilman mittakelloa).
Erikoistarvikkeet
Poikittaisliuku tasopintojen mittaamiseen.
Mittaliuku kärjellä tai rullilla.
Mittalaitteen pidikkeellinen nivelvarsi.
Kovametallirullat.
Sähkökäyttö säädettävällä muuntajalla.
Paineilmatoiminen kääntövarsi kiristysrullalla.
Huomautus
Kaikki konetyypit vaihtoehtoisella rullatyypillä (urarullat tai sylinterirullat) pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyöreys- ja tasoheiton mittalaite |
|---|---|
| Pohjalevyn pituus | 400 mm |
| Pohjalevyn leveys | 160 mm |
| Paino | 11 kg |
| Työkappaleen-⌀:lle | 2–40 mm |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 40 mm |
| Rullatyyppi | urarullat |
| Rullan ⌀ | 55 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G44330040 |
|---|---|
| EAN | 2050001944726 |