Pyöreysmittauspenkki RPG 30 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Heittotarkkuus 0,002 mm.
Rakenne
- Vankka rakenne esijännitetyillä rullalaakereilla.
- Tyyppi RPG sarjatuotannon testauksiin, 2 kääntyvää pidintä ja 1 mittauskelkka (paitsi koko 30).
Käyttötiedot
Testaustehtäviin pyörivien osien ulko-, sisä- ja tasopinnoilla.
Toimitussisältö
Sis. käyttöavaimen ja öljykiven (ilman mittakelloa).
Erikoislisävarusteet
Poikittaiskelkka tasopintojen mittaamiseen.
Mittauskelkka kärjellä tai rullilla.
Nivelvarsi pidikkeellä mittalaitteelle.
Kovametallirullat.
Sähkökäyttö säädettävällä muuntajalla.
Paineilmatoiminen kääntövarsi kiristysrullalla.
Huomautus
Kaikki konetyypit vaihtoehtoisella rullatyypillä (urarullat tai sylinterimäiset rullat) saatavissa pyynnöstä.
Käyttötiedot
Kompakti rakenne tekee laitteesta erityisen sopivan mittaprojektoreihin, optisiin koordinaattimittauskoneisiin ja kontuurimittalaitteisiin.
Tarkkuus
Pyörintätarkkuus 0,002 mm.
Rakenne
- Vankka rakenne esijännitetuillä rullalaakereilla.
- Tyyppi RPG sarjatuotannon testauksiin, 2 kääntyvää pidintä ja 1 mittaliuku (paitsi koko
30).
Käyttötiedot
Testaustehtäviin pyörivien osien ulko-, sisä- ja tasopinnoilla.
Toimitussisältö
Sis. käyttöavaimen ja hiomakiven (ilman mittakelloa).
Erikoistarvikkeet
Poikittaisliuku tasopintojen mittaamiseen.
Mittaliuku kärjellä tai rullilla.
Mittalaitteen pidikkeellinen nivelvarsi.
Kovametallirullat.
Sähkökäyttö säädettävällä muuntajalla.
Paineilmatoiminen kääntövarsi kiristysrullalla.
Huomautus
Kaikki konetyypit vaihtoehtoisella rullatyypillä (urarullat tai sylinterirullat) pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyöreys- ja tasoheiton mittalaite |
|---|---|
| Pohjalevyn pituus | 120 mm |
| Pohjalevyn leveys | 120 mm |
| Paino | 10.5 kg |
| Työkappaleen-⌀:lle | 3–30 mm |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 30 mm |
| Rullatyyppi | sylinterimäiset rullat |
| Rullan ⌀ | 30 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G44330030 |
|---|---|
| EAN | 2050001944719 |