Pyörintätarkkuuden mittauslaite, hiottu mittauspinta ilman mittakelloa 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mittausjalusta:
Varustettu hienosäädöllä ja kiinnitysreiällä 8 H7. Poikkivarsi on säädettävissä korkeus- ja sivusuunnassa.
Vastakärjet:
siirrettävät. Vasemmassa vastakärjessä kiinteä kärki, oikeassa vastakärjessä liikkuva kärki.
Mittauspenkki:
Hiottu tarkkaan, 2 T-uraa. Vastakärkien (toleranssi H7) tai mittausjalustan kiinnittämiseen.
Tasaisuus: DIN 876/1.
Käyttö
Pyörintä- ja tasotarkkuuden mittaukseen sekä yhdensuuntaisuuden ja halkaisijan vertailutarkastukseen.
Toimituksen sisältö
Mittauspenkki, mittausjalustaToimituksen sisältö
Vastakärjet ilman prismoja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyöreys- ja tasokäyntimittari |
|---|---|
| Pohjalevyn pituus | 700 mm |
| Pohjalevyn leveys | 180 mm |
| T-uran leveys h7 | 12 mm |
| Paino | 38 kg |
| Pylvään ⌀ | 22 mm |
| Poikkivarren ⌀ | 16 mm |
| Poikkivarren pituus | 125 mm |
| Sivun ja korkeuden kohdistus pyöröpylkkien välillä | ±0,01 mm |
| Kärjen korkeus | 150 mm |
| Kokonaiskorkeus ilman mittatelineitä | 250 mm |
| Tapit ⌀ | 22 mm |
| Pylvään korkeus | 250 mm |
| Suurin kärjen leveys | 450 mm |
| Suurin kantavuus paria kohden | 20 kg |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G443000150 |
|---|---|
| EAN | 4030234000305 |