Kompakti pituusmittari Millimar C1200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti kotelo, jossa on tarkka ja kontrastikas TFT-värinäyttö. Liitäntä 1 induktiiviselle anturille. Portaaton tuuletettava näyttö optimaalista katselukulmaa varten. Vaihdettava mittaussuunta. Verkko- ja akkukäyttö.
Toiminta
- Dynaamiset mittaustoiminnot: Max, Min, Max-Min
- Näytön keskitys toleranssirajojen keskikohtaan
- Valikko salasanaluokituksella
Käyttötiedot
Induktiivisen anturin ilmaisimeksi yksinkertaisiin mittaustehtäviin (+ A, − A). Ihanteellinen paikalliseen ja liikkuvaan käyttöön työpajassa ja tuotannossa.
Toimitussisältö
Sis. verkkolaitteen (115 − 230 V, 50 − 60 Hz).
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498938.
Käyttötiedot
Induktiiviselle anturille Tesa-yhteensopivuudella.
Rakenne
Kompakti kotelo, jossa on korkearesoluutioinen, suurikontrastinen TFT-värinäyttö. Liitäntä 1 induktiiviselle anturille. Portaattaomasti kallistettava näyttö optimaalista katselukulmaa varten. Vaihdettava mittaussuunta. Verkko- ja akkukäyttö.
Toiminto
- Dynaamiset mittaustoiminnot: Max, Min, Max-Min
- Näytön keskitys toleranssirajojen keskelle
- Valikko salasanalla lukittavissa
Käyttötiedot
Induktiivisen anturin näytöksi yksinkertaisiin mittaustehtäviin (+ A, − A). Ihanteellinen paikallaan olevaan ja mobiilikäyttöön työpajassa ja tuotannossa.
Toimitussisältö
Sis. verkkolaite (115 − 230 V, 50 − 60 Hz).
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498938.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Näyttöyksikkö |
|---|---|
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Näyttö | digitaalinen |
| Mittausalue | ±3 – ±5000 µm |
| Yhteensopivuus | Tesa |
| Maksimiresoluutio | 0.1 µm |
| Säädettävä asteikkojako | 0,2 / 1 / 2 / 10 / 20 / 100 / 200 / 500 µm |
| Leveys | 130 mm |
| Pituus | 150 mm |
| Paino | 1 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen |
| Korkeus | 170 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434707 |
|---|---|
| EAN | 4059192062002 |