Stereomikroskooppi valaistustelineellä LED3000 S9e
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Leica microsystems
- Tuotenumero
- G491785S9E
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
StereoZoom®-mikroskooppi ergonomiseen työskentelyyn, zoomaus 9:1.
- Patentoitu FusionOptics™-teknologia tuottaa syväterävät ja yksityiskohtaiset kuvat.
- 122 mm työskentelyetäisyys mukavaan työskentelyyn mikroskoopin alla.
- Integroitu ClickStops 10-, 20-, 30-, 40- ja 50-kertaisille suurennuksille.
- Apokromaattisesti korjattu mikroskooppijärjestelmä.
- Valaistusteline LED3000 sisältäen USB2-portin. Rengasvalo LED3000 luo kirkkaan ja tasaisen valaistuksen näytteelle, vakioidulla värilämpötilalla ja laajalla näkökentällä.
- Neljää valaistusvaihtoehtoa saatavilla (puoliympyrä ja kvadrantit) eri kontrasteille.
- Kompakti rakenne mahdollistaa näytteen helpon saavutettavuuden sivulta.
- Himmenninsäätö kaikissa valaistusvaihtoehdoissa.
- Valon helppo käyttö ja säätö kosketusnäytön kautta.
Toimitussisältö
Sisältää verkkokaapelin (100–230 V) ja pölysuojan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Stereomikroskooppi |
|---|---|
| Suurennus (kertaa) | 6.1 - 55 |
| Työskentelyetäisyys | 122 mm |
| Näkökenttä − ⌀ | 37,7 mm |
| Optinen järjestelmä | Greenough FusionOptics™-tekniikalla |
| Katselukulma | 35 astetta |
| Zoomaus | 9:1 |
| Värilämpötila, suora valo | 6500 K |
| Energiansyöttö | Verkkovirralla toimiva |
| Syväterävyys | 13,7 mm |
| Valaistus | Leica LED3000 |
| Valonvoimakkuus, suora valo | 15500 lx |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G491785S9E |
|---|---|
| EAN | 7630003596878 |