Stereomikroskooppi ESD-kääntövarsijalustalla, ilman valaistusta M50
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Modulaarinen tuotevalikoima ja siten mikroskoopin optimaalinen sovittaminen käyttötarkoitukseen.
- Common Main Objective -optiikkajärjestelmä (CMO): tarkennus pysyy vakiona, kun muutat suurennusta.
- Ergonominen muotoilu.
- ESD-kääntövarsi jalustalla -malli estää staattisten purkausten aiheuttamat vauriot.
Toimitussisältö
Optiikkapalkki, binokulaarinen 45° kallistettu putki, 2 kpl okulaaria silmälasien käyttäjille, Achromat-objektiivi 1.0 ×, jalusta, pölysuoja (antistaattinen).
ESD-kääntövarsi jalusta.
Erikoislisävarusteet
LED-valaistus nro 491755 ja läpivalaistus nro 491777 koko BLI.
Huomautus
Tarkista toimitus, sillä tuotekuvat voivat poiketa hieman.
Malli
Viisiportainen suurennussovitin: 6,3 ×; 10 ×; 16 ×; 25 ×; 40 ×.
Rakenne
- Modulaarinen tuotealusta ja siten mikroskoopin optimaalinen mukautus käyttötarkoitukseen.
- Common Main Objective -optiikkajärjestelmä (CMO): tarkennus pysyy vakiona suurennusta muutettaessa.
- Ergonominen muotoilu.
- ESD-kääntövarsijalustainen malli estää staattisten purkausten aiheuttamat vauriot.
Toimitussisältö
Optiikkapalkki, binokulaarinen kallistettu putki 45°, 2 kpl okulaaria silmälasien käyttäjille, Achromat-objektiivi 1,0×, jalusta, pölysuojus (antistaattinen).
ESD-kääntövarsijalusta.
Erikoistarvikkeet
LED-valaistus nro 491755 ja läpivalaistus nro 491777, koko BLI.
Huomautus
Tarkista toimitus, sillä tuotekuvat voivat poiketa hieman.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Stereomikroskooppi |
|---|---|
| Jalustan pituus | 260 mm |
| Jalustan leveys | 220 mm |
| Suurennus (kertaa) | 6.3 - 40; 6.3 - 40; 6.3 - 40 |
| Työskentelyetäisyys | 89.6 mm |
| Näkökenttä − ⌀ | 5.75 - 36.5 mm; 5.75 - 36.5 mm; 5.75 - 36.5 mm |
| Optinen järjestelmä | Common Main Objective |
| Zoomaus | 5:1 |
| Okulaari | 10×/23B |
| Syväterävyys | 13.7 mm |
| Sarja | M |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G491754M50 |
|---|---|
| EAN | 2050002078222 |