Profiiliprojektori PV-5110 objektiivilla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Profiiliprojektori suurten työkappaleiden tarkkaan tarkastukseen läpivalolla ja heijastusvalolla. Vankka lattiamalli yleiskäyttöön tuotannossa ja tarkastuksessa.
- Vakio-objektiivi 10× suurennuksella. 5×, 20×, 50× ja 100× objektiivit pyynnöstä. Objektiivien suurin vääristymä 0,2 %.
- Käännettävä näyttö, tehokas halkaisija 508 mm.
- Sisäänrakennettu digitaalinen LED-näyttö kulmamittauksiin, vaihdettavissa asteiden ja desimaalien välillä.
- Telecentrinen valaistusjärjestelmä kuvakentän tasaiseksi valaistukseksi ja tarkkoja mittauksia varten.
- Massiivinen koordinaattimittapöytä 380 × 250 mm, integroiduilla lasiasteikoilla.
- Taattu hyvä havainnointi ja helppo pituuksien, kulmien, käyrien, säteiden ja kierteiden ym. mittaus.
Toimitussisältö
Sis. 10× suurennuksella varustettu objektiivi, mittapöytä, halogeenilamput heijastus- ja läpivalolle, digitaalinen kulmanäyttö, verkkojohto.
Erikoistarvikkeet
Digitaalinen näyttöyksikkö nro 499356, reunapuhdistusaine/paikannusmassa 354788.
Huomautus
Lisää erikoistarvikkeita, esim. objektiivit, kallistettava keskitystuki, vaakaprisma, puristinpidin, sopivat normimittalevyt, reunasensori mittayksiköllä QM Data 200, ohjelma 2-D-Geopak, digitaalinen näyttö tai suojakupu, pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Lukema | 0.001 mm |
|---|---|
| Työkappaleen enimmäispaino | 5 kg |
| Mittausalue x-akseli | 200 mm |
| Näytön ⌀ | 508 mm |
| Mittausalue, y-akseli | 100 mm |
| Leveys | 1021 mm |
| Pituus | 738 mm |
| Paino | 180 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Korkeus | 1520 mm |
| Mittauspöytä – pituus | 380 mm |
| Mittaustaso – leveys | 250 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 493535 |
|---|---|
| EAN | 4946368669953 |