Mittaprojektori näytöllä ja objektiivilla PJ-PLUS
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Profiiliprojektori tarkkaan tarkastukseen läpivalolla ja heijastusvalolla pienille ja keskikokoisille työkappaleille.
Yleislaite käyttöön tuotannossa, laboratoriossa, tarkastuksessa ja hionnassa.
- Vakio-objektiivi 10x. 20x-, 50x- ja 100x-objektiivit saatavana pyynnöstä.
- Pysty, kääntyvä 315 mm:n näyttö ristikkoviivoilla ja sisäänrakennettu digitaalinen kulmanäyttö, vaihdettavissa lukemaan asteina tai desimaalina.
- Telecentrinen valaistusjärjestelmä takaa pystysuoran ja tasaisen valaistuksen kuvakenttään.
- LED-valaistus läpi- ja heijastusvalolle portaattomalla kirkkaudensäädöllä takaa pitkän käyttöiän ja alhaisen virrankulutuksen.
- Tuuletinaton rakenne estää epäpuhtauksien pääsyn laitteeseen.
- Järeä koordinaattimittapöytä, pikasäädöllä molemmilla akseleilla.
- Sisäänrakennettu digitaalinen näyttö (dataulostulolla) takaa turvallisen ja virheettömän mittauksen.
- Pituuksien, kulmien, käyrien ja säteiden mittaukseen.
Toimitussisältö
Sis. 10-kertaisen suurennuksen objektiivi, häikäisysuoja, suojapeite ja verkkokaapeli.
Lisävarusteet
Reunojen puhdistusaine nro 354788.
Huomautus
Lisää erikoislisävarusteita, esim. objektiiveja, kallistettava keskitystuki, vaaka-prisma, puristinpidin, sopivat normimittalevyt tai reunasensori arviointiyksiköllä QM Data 200, saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Valaistus | LED |
|---|---|
| Digitaalinen näyttö | kyllä |
| Lukema | 0.001 mm |
| Työkappaleen enimmäispaino | 10 kg |
| Mittausalue x-akseli | 100 mm |
| Näytön ⌀ | 315 mm |
| Mittausalue, y-akseli | 100 mm |
| Sarja | PJ-PLUS |
| Leveys | 575 mm |
| Pituus | 742 mm |
| Paino | 114 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Korkeus | 1093 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 493513 |
|---|---|
| EAN | 4946368848181 |