Pinnan karheusmittari tulostimella M410 M410
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pinnan karheusmittari vapaalla tunnustelulla ja automaattisella nollapisteen asemoinnilla pintakarheuden ja aaltomaisuuden tarkkaan ja standardien mukaiseen mittaukseen. MarSurf M 410:ssä on kätevä kosketusnäyttö, syöttöyksiköstä irrotettava arviointiyksikkö, integroitu PDF-muisti sekä mahdollisuus langattomaan tiedonsiirtoon.
- Vapaa tunnustelu erittäin tarkalla anturijärjestelmällä.
- Nopea mittakärkien vaihto ilman työkaluja ja lisäsuojauksella.
- PDF-raporttien luonti suoraan laitteessa ilman lisäohjelmistoa.
- Lyhyt asetusaika syöttöyksikön moottoroidun korkeudensäädön ja automaattisen nollauksen ansiosta.
- Ainutlaatuinen kosketusnäytön käyttö yli 50 kosketusvarren luomiseen, muokkaamiseen ja poistamiseen. Kalibroidun mittakärjen kalibrointitiedot säilyvät.
- Tunnustelumatkat standardin DIN EN ISO 4288 / ASME B46 mukaisesti.
- Automaattinen standardin mukainen suodattimen ja tunnustelumatkan valinta.
- Pituussuuntainen tunnustelu, mittausalue 0,1–26 mm.
- Vaihekorrekti Gauss-suodatin DIN EN ISO 16610-21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), robusti Gauss-suodatin DIN EN ISO 16610-31:n mukaan sekä anturisuodatin ISO 13565-1.
- Langaton tiedonsiirto tietokoneelle, esim. Exceliin tai kolmannen osapuolen ohjelmistoon.
- Servokäyttöinen kallistuksensäätö.
- Liikuteltava käyttö verkko- ja akkukäytöllä.
- Kansainvälisesti ajan tasalla kaikkien yleisten parametrien osalta (DIN/ISO, JIS, ASME, MOTIV).
- 17 kieltä integroituna.
- Kallistuskorjaus ±1°, manuaalinen.
- Yli 300000 mittausohjelman tallennus.
- Tietojen tulkinta skannerin avulla lukemalla QR-koodi tai viivakoodi (skanneri ei sisälly).
- Mittaus standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920-2: 2021 mukaisesti.
Toimitussisältö
Arviointiyksikkö MarSurf M 410, syöttöyksikkö MarSurf MD 26 sisältäen anturijärjestelmän BFW 250, vakiomittakärki, telakointiasema M 410, yleisvirtalähde 3 adapterilla, mikro-USB-kaapeli, suojakansi MD 26, ruuvimeisseli, 3× asennusavain, käyttöohje ja kuljetuslaukku.
Lisäksi Bluetooth®-tulostin nro 499017.
Huomautus
Muut mittakärjet esim. pieniä reikiä ja uria varten toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Analyysiyksikön korkeus | 35 mm |
| Paino, analyysiyksikkö | 0.3 kg |
| Tunnistusnopeus | 0,1 – 1,0 mm/s |
| Analyysiyksikön leveys | 77 mm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 26 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 162 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,08; 0,25; 0,80; 2,50 mm |
| Kalibrointi | Q1 |
| Pintakarheusstandardit | DIN / ISO / JIS / ASME, MOTIF |
| Käyttöyksikön korkeus | 72 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,003; 0,010; 0,032; 0,100 tuuma |
| Käyttöyksikön leveys | 38 mm |
| Käyttöyksikön pituus | 194 mm |
| Paino, yksikkö | 1.1 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G499043M410 |
|---|---|
| EAN | 4059192073480 |