Pinnan karheusmittari tulostimella ST2 St2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kannettava pinnankarheusmittari tarkkaan ja standardien mukaiseen pinnankarheuden mittaukseen ja dokumentointiin profiilimenetelmän mukaisesti.
Sisäänrakennettu kalibrointistandardi (irrotettavissa). Suuri, taustavalaistu 4,3″ TFT-kosketusnäyttö. Kääntyvä näyttö. Sisäänrakennettu syöttöyksikkö, jota voidaan käyttää erikseen. LED-valopalkki tilan näyttöön (vihreä – akun varaustilan näyttö, punainen – virheilmoitus, sininen – mittaus, tiedonsiirto), integroitu korkeudensäätö, tietojen tallennus TXT-, X3P-, CSV- ja PDF-tiedostoiksi. Gauss-suodatin ISO 16610 − 21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), erikoissuodatin DIN EN ISO 13565 − 1:n mukaan, IS-suodatin DIN EN ISO 3274:n mukaan (kytkettävissä pois).
Toleranssivalvonta: On nopeasti todettavissa, onko mitattu arvo annetun toleranssin sisällä värittämällä ominaisuusarvot (vihreä – toleranssissa, punainen – toleranssin ulkopuolella). Vastaa IATF 16949 – varma jäljitettävyys.
Etu
- Kytke päälle ja mittaa heti – intuitiivinen ilman koulutusta; esim. automaattisen sammutuksen valinta, epätasaisuuksien tiedot suoraan laitteessa, esiasetetut mittausohjelmat ja nopea pääsy haluttuihin toimintoihin tallentamalla suosikit näytölle.
- Mittaustulokset siirtyvät langattomasti tai vaihtoehtoisesti kaapelilla. Yhteensopiva HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovellusvaihtoehdon kanssa. Saatavana maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
- Yhdistä useita mittauksia (esim. sarja) yhdeksi PDF-lokiksi HCT-mobiilisovelluksella.
Lisää valokuva esim. komponentista tai mittausasetuksista ja määritä yksittäisiä kommentteja raporttiin. - Dokumentointi valinnaisella lämpötulostimella langattomaan tai kaapelilla tapahtuvaan profiili- ja tulostulosteeseen.
- Laitteen ohjelmiston käyttöliittymä voidaan vaihtaa vaalean ja tumman näkymän välillä valaistusolosuhteiden mukaan.
- Ergonominen jalusta tarjoaa optimaalisen katselukulman.
- Mittaus standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920-2:2021 mukaan.
Toimitussisältö
Sis. syöttöyksikkö, käsiprisma, teline nro 499023, standardianturi nro 499004 koko 6 − 350, sisäänrakennettu karheusstandardi nro 499575, tehdaskalibrointitodistus, integroitu korkeudensäätö, anturisuoja, laturi / verkkolaite, käyttöohje, mini-USB-kaapeli, USB-Wireless-dongle nro 499024, jatkokaapeli, syöttöyksikkö, kantolaukku.
Lisäksi langaton tulostin nro 499017.
Erikoistarvikkeet
Vara- tai erikoisanturi nro 499004.
Anturin jatke nro 499008.
Anturisuoja nro 499038.
Syöttöjalusta nro 499011; 498857.
Datakaapeli MarConnectiin nro 498941 koko USB2.
Varaosa
Akku nro 499548 koko AKKU.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Suurin mittausalue | 0,014 tuuma |
| Analyysiyksikön korkeus | 77 mm |
| Paino, analyysiyksikkö | 0.5 kg |
| Tunnistusnopeus | 0,5 / 1,0 mm/s |
| Analyysiyksikön leveys | 50 mm |
| Suurin mittausalue | 350 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 1,25 / 4,0 / 12,5 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 160 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,25 / 0,8 / 2,5 mm |
| Mittauspituudet standardin mukaan | 1,5 mm / 4,8 mm / 15,0 mm / automaattinen / N x Lc vapaasti valittavissa |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081575 LR6 |
| Pintakarheusstandardit | DIN / ISO / JIS / ASME |
| Langaton käyttö | HCT Mobile App; HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HID (Human Interface Device) |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G499022ST2 |
|---|---|
| EAN | 4067263143352 |