Pinnan karheusmittari ilman tulostinta ST2 St2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kannettava pinnankarheusmittari tarkkaan ja standardinmukaiseen pinnankarheuden mittaukseen ja dokumentointiin profiilimenetelmän mukaan.
Integroitu kalibrointietaloni (irrotettavissa). Suuri ja valaistu 4,3″ TFT-kosketusnäyttö. Kääntyvä näyttö. Integroitu syöttöyksikkö, jota voidaan käyttää erikseen. LED-valopalkki tilanäyttöön (vihreä – akun tilan ilmaisin, punainen – virheilmoitus, sininen – mittaus, tiedonsiirto), integroitu korkeudensäätö, tietojen varmistus TXT-, X3P-, CSV- ja PDF-tiedostona. Gauss-suodatin ISO 16610 − 21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), erikoissuodatin DIN EN ISO 13565 − 1:n mukaan, IS-suodatin DIN EN ISO 3274:n mukaan (kytkettävissä pois).
Toleranssivalvonta: On nopeaa todeta, onko mitattu arvo annetun toleranssin sisällä, värjäämällä ominaisarvot (vihreä – toleranssin sisällä ja punainen – toleranssin ulkopuolella). Vastaa IATF 16949 -vaatimusta – varma jäljitettävyys.
Etu
- Kytke päälle ja mittaa heti – intuitiivinen ilman koulutusta, esim. automaattinen sammutusvalinta, epätasaisuuksien tiedot suoraan laitteessa, esiasetetut mittausohjelmat ja nopea pääsy haluttuihin toimintoihin tallentamalla suosikit näytölle.
- Mittaustulosten siirto tapahtuu langattomasti, vaihtoehtoisesti kaapelilla. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
- Yhdistä useita mittauksia (esimerkiksi sarja) yhdeksi PDF-lokiksi HCT-mobiilisovelluksella.
Lisää valokuva esim. komponentista tai mittausasetuksista ja määritä yksittäisiä kommentteja pöytäkirjaan. - Dokumentointi valinnaisella lämpötulostimella langattomaan tai kaapelilla tapahtuvaan profiili- ja tulostulostukseen.
- Laitteen ohjelmistokäyttöliittymä voidaan vaihtaa vaalean ja tumman näkymän välillä valaistusolosuhteiden mukaan.
- Ergonominen teline takaa optimaalisen katselukulman.
- Mittaus standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920-2:2021 mukaan.
Toimitussisältö
Sisältää syöttöyksikön, käsiprismän, asettimen nro 499023, vakioanturin nro 499004 koko 6 − 350, integroidun pinnankarheusetalonin nro 499575, tehdaskalibrointitodistuksen, integroidun korkeudensäädön, anturisuojan, laturin / verkkolaitteen, käyttöohjeen, mini-USB-kaapelin, USB-Wireless-donglen nro 499024, jatkokaapelin, syöttöyksikön, kantolaukun.
Erikoislisävarusteet
Vara- tai erikoisanturi nro 499004.
Anturin jatke nro 499008.
Anturisuoja nro 499038.
Syöttöteline nro 499011; 498857.
Datakaapeli MarConnectiin nro 498941 koko USB2.
Varaosa
Akku nro 499548 koko AKKU.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Suojaus kiinteitä vierasesineitä vastaan, joiden halkaisija on ≥1,0 mm, IP40:n mukaan.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta paristojen vaihtoa varten.
- Älä altista laitetta voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistusta ja iskuja.
Rakenne
Siirrettävä pinnankarheusmittari tarkkaan ja standardien mukaiseen pinnankarheuden mittaukseen ja dokumentointiin profiilimenetelmän mukaan.
Sisäänrakennettu kalibrointietaloni (irrotettavissa). Suuri ja valaistu 4,3″ TFT-kosketusnäyttö. Kääntyvä näyttö. Sisäänrakennettu syöttöyksikkö, jota voidaan käyttää erikseen. LED-valopalkki tilan näyttöön (vihreä – akun tilan ilmaisin, punainen – virheilmoitus, sininen – mittaus, tiedonsiirto), integroitu korkeussäätö, tietojen tallennus TXT-, X3P-, CSV- ja PDF-tiedostoina. Gauss-suodatin ISO 16610 − 21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), erikoissuodatin DIN EN ISO 13565 − 1:n mukaan, IS-suodatin DIN EN ISO 3274:n mukaan (kytkettävissä pois).
Toleranssivalvonta: Mitatun arvon toleranssissa olo voidaan nopeasti todeta värittämällä ominaisarvot (vihreä – toleranssin sisällä ja punainen – toleranssin ulkopuolella). Vastaa IATF 16949 – varma jäljitettävyys.
Edut
- Kytke päälle ja mittaa heti – intuitiivinen ilman koulutusta; esim. automaattinen sammutusvalinta, epätasaisuuksien tiedot suoraan laitteessa, esiasetetut mittausohjelmat ja nopea pääsy haluttuihin toimintoihin tallentamalla suosikit näytölle.
- Mittaustulokset siirtyvät langattomasti, vaihtoehtoisesti kaapelilla. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
- Useiden mittausten (esim. sarjan) kokoaminen yhteen PDF-lokiin HCT-mobiilisovelluksella.
Lisää esimerkiksi komponentin valokuva tai mittausasetukset ja määritä yksittäiset kommentit pöytäkirjaan. - Dokumentointi valinnaisella lämpötulostimella langattomaan tai kaapeloituun profiili- ja tulostulosteeseen.
- Laitteen ohjelmiston käyttöliittymä voidaan vaihtaa vaalean ja tumman näkymän välillä valaistusolosuhteiden mukaan.
- Ergonominen teline tarjoaa optimaalisen katselukulman.
- Mittaaminen standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920-2:2021 mukaan.
Toimitussisältö
Sisältää syöttöyksikön, käsiprisman, asettimen nro 499023, vakioanturin nro 499004 koko 6 − 350, sisäänrakennetun pinnankarheus-etalonin nro 499575, tehdaskalibrointitodistuksen, integroidun korkeussäädön, anturisuojan, laturin / verkkolaitteen, käyttöohjeen, mini-USB-kaapelin, USB-Wireless-donglen nro 499024, jatkokaapelin, syöttöyksikön, kantolaukun.
Erikoisvarusteet
Vara- tai erikoisanturi nro 499004.
Anturin jatke nro 499008.
Anturisuoja nro 499038.
Syöttöteline nro 499011; 498857.
Datakaapeli MarConnectiin nro 498941 koko USB2.
Varaosa
Akku nro 499548 koko AKKU.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Suurin mittausalue | 0,014 tuuma |
| Analyysiyksikön korkeus | 77 mm |
| Paino, analyysiyksikkö | 0.5 kg |
| Tunnistusnopeus | 0,5 / 1,0 mm/s |
| Analyysiyksikön leveys | 50 mm |
| Suurin mittausalue | 350 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 1,25 / 4,0 / 12,5 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 160 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,25 / 0,8 / 2,5 mm |
| Mittauspituudet standardin mukaan | 1,5 mm / 4,8 mm / 15,0 mm / automaattinen / N x Lc vapaasti valittavissa |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081575 LR6 |
| Pintakarheusstandardit | DIN / ISO / JIS / ASME |
| Langaton käyttö | HCT Mobile App; HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HID (Human Interface Device) |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G499021ST2 |
|---|---|
| EAN | 4067263410706 |