Pinnan karheusmittari ilman tulostinta M310 M310
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kannettava pinnankarheusmittari tarkkaan ja standardien mukaiseen pinnankarheuden mittaukseen ja dokumentointiin profiilimenetelmän mukaisesti.
Integroitu kalibrointietaloni (irrotettavissa). Suuri valaistu 4,3 tuuman TFT-kosketusnäyttö. Käännettävä näyttö. Integroitu syöttöyksikkö, jota voidaan käyttää erikseen. LED-valopalkki tilanäyttöön (vihreä – akun tilan näyttö, punainen – virheilmoitus, sininen – mittaus, tiedonsiirto), integroitu korkeudensäätö, tietojen tallennus TXT-, X3P-, CSV- ja PDF-tiedostona. Gauss-suodatin ISO 16610-21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), erikoissuodatin DIN EN ISO 13565-1:n mukaan, IS-suodatin DIN EN ISO 3274:n mukaan (kytkettävissä pois). Toleranssivalvonta.
Etu
- Kytke ja mittaa heti – intuitiivinen ilman koulutusta.
- MarConnect Duplex -liitäntä ulkoista mittauksen käynnistystä varten.
- USB A -liitäntä (esim. WLAN-tikku ja skanneri).
- USB B -liitäntä (esim. käyttö massamuistilaitteena, verkkopistokkeen liitäntä).
- Dokumentointi valinnaisella lämpötulostimella langatonta tai langallista profiili- ja tulostulostusta varten.
- Mittatulosten langallinen tai vaihtoehtoisesti langaton siirto.
- MarWin Roughness Viewer -ohjelmisto helppoihin arviointeihin, esim. enintään 100 profiilitiedoston pöytäkirjojen luomiseen (ladattavissa maksutta).
- Mittaohjelmien tallennus (Quick & Easy).
- QR-/viivakoodien skannaus vastaavan mittaohjelman käynnistämiseksi ja työkappaletietojen lukemiseksi. (skanneri ei sisälly toimitukseen).
- QR-/viivakoodien skannaus vastaavan mittaohjelman käynnistämiseksi ja työkappaletietojen lukemiseksi.
- Automaattinen cutoff-arvon valinta.
- Käynnistyspainike toimii samalla Home-painikkeena, jolloin aloitusnäyttöön pääsee heti takaisin.
- Nopea pääsy suosikkitoimintoihin tallentamalla suosikit näyttöön.
- Etäohjaus (SPC) MarSurf M 310:lle ulkoisella ohjelmistolla.
- Vastaa IATF 16949 -vaatimusta – varma jäljitettävyys MarConnectilla.
- Mittaaminen standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920‑2: 2021 mukaisesti
Toimitussisältö
Sisältää syöttöyksikön, käsiprisman, vakiomittauskärjen nro 499004 koko 6−350, integroidun pinnankarheusetalonin nro 499575. Tehdaskalibrointitodistus, integroitu korkeudensäätö, mittauskärjen suoja, laturi / verkkolaite, käyttöohje, kantolaukku olkahihnalla, mini-USB-kaapeli, jatkokaapeli syöttöyksikköön, kantolaukku nro 499016.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja erikoismittauskärjet nro 499004, mittauskärjen jatke nro 499008, anturin suoja nro 499038, mittateline nro 499011; 498857, datakaapeli MarConnect Duplex -liitäntään nro 498941 koko USB2, skanneri.
Varaosa
Akku nro 499548 koko AKKU.
Huomautus
Poikittaismittauksen sarja toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Suurin mittausalue | 0,014 tuuma |
| Analyysiyksikön korkeus | 77 mm |
| Paino, analyysiyksikkö | 0.5 kg |
| Tunnistusnopeus | 0,5 / 1,0 mm/s |
| Analyysiyksikön leveys | 50 mm |
| Suurin mittausalue | 350 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 1,25 / 4,0 / 12,5 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 160 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,25 / 0,8 / 2,5 mm |
| Mittauspituudet standardin mukaan | 1,5 mm / 4,8 mm / 15,0 mm / automaattinen / N × Lc vapaasti valittavissa |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
| Mittauskärki | 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G499002M310 |
|---|---|
| EAN | 4059192064549 |