Pinnan karheusmittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kannettava, johdoton liukujärjestelmä pinnan karheuden määrittämiseen. Mittausvoima 0,75mN DIN/ISO:n mukaan. Irrotettava käyttöyksikkö mittauksiin ahtaissa paikoissa ja jalustaan asennettavaksi. Vaihekorjattu Gauss-suodatin DIN EN ISO 16610-21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562). Anturin automaattinen suoja kuljetuksen ajaksi. Automaattinen kalibrointitoiminto ja sisäänrakennettu mittausehtomuisti.
- 2,8 tuuman korkearesoluutioinen kosketusnäyttö ja käyttäjäystävällinen valikko-opastus. Syöttöyksikköä voidaan käyttää integroituna tai erillisenä. Mittaustietojen ja mittausehtojen tallennus micro-SD-muistikortille.
- Kaikki yleiset parametrit DIN EN ISO-, VDA-, JIS-, ANSI-standardien mukaan sekä vapaasti valittavat ehdot.
- Sisältää mm. uuden karheusstandardin DIN EN ISO 21920.
- Tukee 25 kieltä.
Toimitussisältö
Sisältää käyttöyksikön mittakärjellä, verkkolaitteen, kalibrointietalonin ja säilytyslaukun.
Erikoislisävarusteet
Anturi ja mittapää pieniin reikiin (alkaen 2,5 mm) nro 499210, liukukenkä loiville ja sylinterimäisille työkappaleille nro 499220 koko Z-KUFE, tukijalat (2 kpl) nro 499220 koko FUSS, sovitin kiinnitykseen korkeusmittariin nro 499220 koko H-ADAPT, graniittinen mittajalusta nro 499415, datakaapeli nro 498430, tulostin nro 498701.
Huomautus
Ilmainen analyysiohjelmisto sekä muita sovittimia ja mittapäitä pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Tunnistusnopeus | 0,25; 0,5; 0,75 mm/s |
| Suurin mittausalue | 360 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 16 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,08; 0,25; 0,8; 2,5 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
| Pintakarheusstandardit | DIN EN ISO, VDA, ANSI, JIS, MOTIF |
| Graafinen näyttö | Mittausprofiili, BAC-käyrä, ADC-käyrä |
| Sisäänrakennettu tulostin | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 499205 |
|---|---|
| EAN | 4946368848273 |