Pinnan karheusmittari SJ310 Sj310
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kannettava, johdoton liukujärjestelmä pinnankarheuden määrittämiseen. Mittausvoima 0,75mN DIN/ISO:n mukaan. Irrotettava käyttöyksikkö mittaukseen ahtaissa tiloissa ja jalustaan asennusta varten. Vaihekorjattu Gauss-suodatin DIN EN ISO 16610-21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562). Anturin automaattinen suojaus kuljetuksen aikana. Automaattinen kalibrointitoiminto ja sisäänrakennettu mittausehtomuisti.
- Erittäin helppo, intuitiivinen valikkokäyttö sekä selkeä mittaustulosten ja profiilien esitys 5,7 tuuman värinäytöllä.
- Tilastotoiminto ja toleranssinarviointi väreillä.
- Suuri määrä kansainvälisesti käytettyjä parametreja DIN EN ISO-, VDA-, JIS-, ANSI- ja MOTIF-standardien mukaan sekä 16 sisäänrakennettua kieltä.
- Yhdellä mittauksella voidaan suorittaa kaksi erilaista laskentaa.
- Mittaaminen onnistuu myös vaikeapääsyisissä paikoissa erillissyötön ja osamittausten avulla.
- Automaattinen kalibrointi-/keskiarvokalibrointi jopa 12 monimittauksella.
- Jopa 10 mittausehdon tallennus.
- Nopea tulostus ja mittaustulosten, kaavioiden ja mittausehtojen dokumentointi sisäänrakennetun tulostimen kautta.
- Yksilöllinen salasanasuojaus.
- Mittausdatan helppo varmuuskopiointi SD-muistikortille.
Toimitussisältö
Sis. käyttöyksikön mittakärjellä, verkkolaitteen, kalibrointietalonin ja säilytyslaukun.
Sis. 5 rullaa lämpöpaperia nro 499050, 1 pari tukijalkoja nro 499220 koko FUSS, liukukenkä tasaisille ja sylinterimäisille työkappaleille nro 499220 koko Z-KUFE, verkkolaite sekä käyttöohjeet USB-tikulla.
Erikoislisävarusteet
Anturi ja mittapää pienille rei’ille (alkaen 2,5 mm) nro 499210, liukukenkä tasaisille ja sylinterimäisille työkappaleille nro 499220 koko Z-KUFE, tukijalat (2 kpl) nro 499220 koko FUSS, sovitin kiinnitykseen korkeudenmittalaitteeseen nro 499220 koko H-ADAPT, graniittinen mittajalusta nro 499415, datakaapeli nro 498430, tulostin nro 498701.
Huomautus
Ilmainen analyysiohjelmisto sekä muut sovittimet ja mittapäät pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Tunnistusnopeus | 0,25; 0,5; 0,75; 1,0 mm/s |
| Suurin mittausalue | 360 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 16 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,08; 0,25; 0,8; 2,5; 8 mm |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
| Pintakarheusstandardit | DIN EN ISO, VDA, ANSI, JIS, MOTIF |
| Graafinen näyttö | Mittausprofiili, BAC-käyrä, ADC-käyrä |
| Sisäänrakennettu tulostin | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G499207SJ310 |
|---|---|
| EAN | 4946368848945 |