Pinnan karheusmittari PS10 Ps10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kannettava pinnankarheusmittari tarkkaan ja standardien mukaiseen pinnankarheuden mittaukseen ja dokumentointiin profiilimenetelmän mukaan.
Sisäänrakennetulla kalibrointistandardilla (irrotettavissa). Suuri valaistu 4,3 tuuman TFT-kosketusnäyttö. Kääntyvä näyttö. Sisäänrakennettu syöttöyksikkö, jota voidaan käyttää erikseen. Korkeudensäätökiinnike mittauksiin kartioilla jne., tietojen tallennus TXT-, X3P-, CSV- ja PDF-tiedostoina. Gauss-suodatin standardin ISO 16610-21 mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), erikoissuodatin DIN EN ISO 13565-1 mukaan, IS-suodatin DIN EN ISO 3274 mukaan (kytkettävissä pois).
Etu
- Kytke päälle ja mittaa heti – intuitiivinen ilman koulutusta.
- PDF-pöytäkirjojen tallennus.
- Automaattinen cutoff-valinta.
- Aloituspainike toimii samalla Home-painikkeena, joten aloitusnäyttöön pääsee heti takaisin.
- Nopea pääsy suosikkitoimintoihin, kun suosikit voidaan tallentaa näyttöön.
- Mittaaminen standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920-2:2021 mukaan.
Toimitussisältö
Sisältää käyttöyksikön, vakiomittakärjen nro 499004 koko 6−350, integroidun pintastandardin nro 499575 tehdaskalibrointitodistuksella, integroidun korkeudensäädön, kärjen suojan, laturin/verkkolaitteen, käyttöohjeen, säilytyslaukun olkahihnalla, mini-USB-kaapelin, käyttöyksikön jatkokaapelin.
Erikoislisävarusteet
Varaja erikoiskärjet nro 499004, mittakärjen jatke nro 499008, kärjen suoja nro 499038, mittateline nro 499011; 498857.
Varaosa
Akku nro 499548 koko AKKU.
Huomautus
Poikittaistunnistussarja toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Valmistajan merkintä | PS10 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; RS232C-liitäntä |
| Suurin mittausalue | 0,014 tuuma |
| Analyysiyksikön korkeus | 77 mm |
| Paino, analyysiyksikkö | 0.5 kg |
| Tunnistusnopeus | 0,5 / 1,0 mm/s |
| Analyysiyksikön leveys | 50 mm |
| Suurin mittausalue | 350 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 1,25 / 4,0 / 12,5 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 160 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,25 / 0,8 / 2,5 mm |
| Mittauspituudet standardin mukaan | 1,5 mm / 4,8 mm / 15,0 mm / automaattinen / N × Lc vapaasti valittavissa |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G498835PS10 |
|---|---|
| EAN | 4059192058234 |