MarSurf M410 SET WITH PRINTER MarSurf PS 10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Mahr
- Tuotenumero
- MA6910230
- Varastotilanne
Tuotekuvaus
Rakenne:Pinnan karheusmittari vapaalla tunnustelulla ja automaattisella nolla-asemoinnilla pintakarheuden ja aaltomaisuuden tarkkaan ja standardinmukaiseen mittaukseen. MarSurf M 410:ssä on käytännöllinen kosketusnäyttö, syöttöyksiköstä irrotettava arviointiyksikkö, integroitu PDF-muisti sekä mahdollisuus tiedonsiirtoon Bluetoothin kautta.Vapaa tunnustelu erittäin tarkalla anturijärjestelmällä.Mittauskärkien nopea vaihto ilman työkaluja ja lisäsuojauksella.PDF-pöytäkirjojen luonti suoraan laitteessa ilman lisäohjelmistoja.Lyhyt asetus-/valmisteluaika syöttöyksikön moottoroidun korkeussäädön ja automaattisen nollauksen ansiosta.Ainutlaatuinen kosketusnäytön käyttö yli 50 kosketusvarren luomiseen, muokkaamiseen ja poistamiseen. Kalibroidun mittauskärjen kalibrointitiedot säilyvät.Tunnustelupituudet DIN EN ISO 4288 / ASME B46 mukaisesti.Automaattinen, standardinmukainen suodattimen ja tunnustelupituuden valinta.Pitkittäistunnustelu, mittausosuus 0,1–26 mm.Vaihekorjattu Gauss-suodatin DIN EN ISO 16610-21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), robusti Gauss-suodatin DIN EN ISO 16610-31:n mukaan sekä anturisuodatin ISO 13565-1.Langaton tiedonsiirto Bluetoothin kautta tietokoneeseen, esim. Exceliin tai kolmannen osapuolen ohjelmistoon.Servokäyttöinen kallistuksen säätö.Mobiilikäyttö verkkovirta- ja akkukäytöllä.Kansainvälisesti ajantasainen kaikkien yleisten parametrien osalta DIN/ISO-, JIS-, ASME- ja MOTIV-standardien mukaisesti.17 kieltä integroituna.Kallistuskorjaus ±1°, manuaalinen.Yli 30 000 mittausohjelman tallennus.Tietojen tulkinta skannerilla skannaamalla QR-koodi tai viivakoodi (skanneri ei sisälly).Toimitussisältö:Arviointiyksikkö MarSurf M 410, syöttöyksikkö MarSurf MD 26 sisältäen anturijärjestelmän BFW 250, vakio mittauskärki, telakointiasema M 410, yleisvirtalähde 3 adapterilla, mikro-USB-kaapeli, suojakansi MD 26, ruuvimeisseli, 3x asennusavaimet, käyttöohje ja kuljetuslaukku.Lisäksi Bluetooth-tulostin nro 499017.Huomautus:Muita mittauskärkiä esim. pienille rei’ille ja urille toimitetaan pyynnöstä.Pinnan karheusmittari tulostimella, tyyppi: M410
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
|---|---|
| Paino | 1,92 kg |
| Analyysiyksikön leveys | 50 mm |
| Analyysiyksikön korkeus | 77 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 160 mm |
| Tunnistusnopeus | 0,5 / 1,0 mm/s |
| Katkaisuarvo (?cc) | 0,25 / 0,8 / 2,5 mm |
| Dataulostulo/liitäntä | USB-liitäntä; RS232C-liitäntä |
| IP-suojausluokka | IP 40 |
| Suurin mittausalue | 350 µm |
| Mittauskärki | 2 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 1,25 / 4,0 / 12,5 mm |
| Mittauspituudet standardin mukaan | 1,5 mm / 4,8 mm / 15,0 mm / automaattinen / N × Lc vapaasti valittavissa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | MA6910230 |
|---|---|
| EAN | 4059192058234 |
| Valmistajan tuotenumero | 6910230 |