LED-suurennuslamppu 160 mm 160 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivisesti suunniteltu suurennuslasivalaisin erittäin vaativaan käyttöön. Suuri katseluikkuna, ⌀ 153 mm, vääristymättömään näkymään. Tasapainotettu, jousikevennetty, tarkasti lukittava varsijärjestelmä, jossa on vankka rakenne alumiinista (väritön eloksoitu) ja korkealujuusmuovista. Suljetut nivelet suojaavat sisäisiä johtoja.
- Erittäin naarmuuntumattomat lasilinssit – vääristymättömään näkymään.
- 3D-päänivel yksilölliseen säätöön ja lukitsemiseen.
- Valaistus: 112 SMD-korkeateho-LEDiä, tehonkulutus vain noin 13 W. Valaistus 5500 lx, portaattomasti himmennettävissä 10 %:iin asti; LEDien käyttöikä jopa 5000 h.
- Segmenttikytkentä (visualizer) mahdollistaa rakenteita korostavat valaistustehosteet. Värintoistoaste 1A värien kirkkaaseen esittämiseen.
Käyttötiedot
Laboratorioissa sekä valmistuksessa, asennuksessa ja laadunvalvonnassa ja vastaavissa ympäristöissä, joissa vaaditaan hyviä valaistusolosuhteita ja ergonomiaa.
Toimitussisältö
Sis. verkko-adapterin 100–240 V, 50/60 Hz, linssisuojan ja pöytäpuristimen nro 491492, koko TK.
Huomautus
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Kiinnitä LED-suurennuslasivalaisin tukevasti asennuspintaan pöytäpuristimella.
Väärinkäyttö
- Älä katso suoraan valonsäteeseen.
- Ei saa käyttää ulkona tai tiloissa, joissa on korkea ilmankosteus.
- Älä käytä lamppua, jos se on vaurioitunut.
- Älä tee omavaltaisia muutoksia tai rakenteellisia muutoksia.
- Älä vaihda asennettua LED-valaistusta.
- Ei sovellu lasten käyttöön.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Innovatiivisesti muotoiltu suurennuslamppu erittäin vaativaan käyttöön. Suuri katseluikkuna ⌀ 153 mm vääristymättömään näkymään. Tasapainotettu, jousikevennetty, tarkasti lukittava varsijärjestelmä, jossa on vankka rakenne alumiinista (väritön anodisoitu) ja lujamuovista. Suljetut nivelet suojaavat sisäisiä johtoja.
- Erittäin naarmuuntumattomat lasilinssit – vääristymättömään näkymään.
- 3D-päänivel yksilölliseen säätöön ja kiinnitykseen.
- Valaistus: 112 SMD-teho-LED:iä, tehonkulutus vain noin 13 W. Valaistus 5500 lux, portaattomasti himmennettävissä 10 %:iin, LEDien käyttöikä jopa 50 000 h.
- Segmenttikytkentä (visualizer) mahdollistaa rakenteita korostavat valaistustehosteet. Värintoistoaste 1A värien kirkkaaseen erottamiseen.
Käyttötiedot
Laboratorioihin sekä valmistukseen, kokoonpanoon ja laadunvalvontaan ja vastaaviin ympäristöihin, joissa vaaditaan hyviä valaistusolosuhteita ja ergonomiaa.
Toimitussisältö
Sis. verkkoadapterin 100–240 V, 50/60 Hz, linssisuojan ja pöytäpuristimen nro 491492 koko TK.
Huomautus
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suurennuslasivalaisin |
|---|---|
| Suurennus (kertaa) | 1,9 |
| Linssin ⌀ | 160 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kapasiteetti | 1356 mm |
| LEDien lukumäärä | 48 |
| Pään ⌀ | 250 mm |
| Johtovarren pituus b | 484 mm |
| Ohjausvarren pituus a | 500 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G491495160 |
|---|---|
| EAN | 4062406198718 |