LED-suurennuslamppu lisälinssillä 160 mm 160 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivisesti suunniteltu suurennusvalaisin erittäin vaativiin käyttökohteisiin. Suuri katseluikkuna, ⌀ 153 mm, vääristymättömään näkymään. Tasapainotettu, jousikevennetty, tarkasti lukittava varsi-/tankojärjestelmä, jossa on kestävä rakenne värittömästi eloksoidusta alumiinista ja suuren suorituskyvyn muovista. Suljetut nivelet suojaavat sisäisiä johtoja.
- Erittäin naarmuuntumattomat lasilinssit – vääristymättömään näkymään.
- 3D-päänivel yksilölliseen säätöön ja kiinnitykseen.
- Valaistus: 112 SMD-teholediodia, tehonkulutus vain noin 13 W. Valaistus 5500 luksia, portaattomasti himmennettävissä 10 %:iin, ledien käyttöikä jopa 5000 h.
- Segmenttikytkentä (visualisointi) mahdollistaa rakenteita korostavat valaistustehosteet. Värintoistoaste 1A värien kirkkaaseen erottamiseen.
Käyttötiedot
Laboratorioissa sekä valmistuksessa, kokoonpanossa ja laadunvalvonnassa ja vastaavissa ympäristöissä, joissa vaaditaan hyviä valaistusolosuhteita ja ergonomiaa.
Toimitussisältö
Sis. verkkolaitteen 100–240 V, 50/60 Hz, linssisuojan ja pöytäpuristimen nro 491492, koko TK.
Sis. lisälinssin ⌀ 30 mm.
Huomautus
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Kiinnitä LED-suurennusvalaisin tukevasti asennuspintaan pöytäpuristimella.
Sopimaton käyttö
- Älä katso suoraan valonsäteeseen.
- Ei saa käyttää ulkona tai tiloissa, joissa on korkea ilmankosteus.
- Älä käytä valaisinta, jos se on vaurioitunut.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä vaihda asennettua LED-valaistusta.
- Ei sovellu lasten käytettäväksi.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Innovatiivisesti muotoiltu suurennuslamppu erittäin vaativaan käyttöön. Suuri katseluikkuna ⌀ 153 mm vääristymättömään näkymään. Tasapainotettu, jousikevennetty, tarkasti lukittava varsi-järjestelmä, vankka rakenne alumiinista (väritön anodisoitu) ja suorituskykyisestä muovista. Suljetut nivelet suojaavat sisäisiä johtoja.
- Täysin naarmuuntumattomat lasilinssit – vääristymättömään näkemiseen.
- 3D-päänivel yksilölliseen säätöön ja lukitukseen.
- Valaistus: 112 SMD-teho-LED:iä, tehonkulutus vain noin 13 W. Valaistus 5500 luks, portaattomasti himmennettävissä 10 %:iin, LED:ien käyttöikä jopa 5000 h.
- Segmenttikytkentä (visualizer) mahdollistaa rakenteita korostavat valaistusefektit. Värintoistoaste 1A värien kirkkaaseen esiin tuomiseen.
Käyttötiedot
Laboratorioissa sekä valmistuksessa, kokoonpanossa ja laadunvalvonnassa ja vastaavissa ympäristöissä, joissa vaaditaan hyviä valaistusolosuhteita ja ergonomiaa.
Toimitussisältö
Sis. verkkolaite 100–240 V, 50/60 Hz, linssinsuojus ja pöytäpuristin nro 491492 koko TK.
Sis. ylimääräinen lisälinssi ⌀ 30 mm.
Huomautus
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suurennuslasivalaisin |
|---|---|
| Suurennus (kertaa) | 1,9 |
| Linssin ⌀ | 160 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kapasiteetti | 1356 mm |
| LEDien lukumäärä | 48 |
| Pään ⌀ | 250 mm |
| Johtovarren pituus b | 484 mm |
| Ohjausvarren pituus a | 500 mm |
| Lisälinssin suurennus (x) | 3.5 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G491497160 |
|---|---|
| EAN | 4062406198725 |