LED-suurennusvalaisin ESD-malli 160 mm 160 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Innovatiivisesti muotoiltu suurennusvalaisin erittäin korkeisiin vaatimuksiin. Suuri ⌀ 153 mm katseluikkuna vääristymättömään näkymään. Ainutlaatuinen liikkuva ja tasapainotettu valaisinrunko (alumiinia), jossa erittäin suuri ulottuvuus. Suljettu rakenne käyttäjän ja sisäänrakennetun tekniikan suojaamiseksi.
- Täysin naarmuuntumaton lasilinssi
- 3D-nivelpää yksilölliseen säätöön ja lukitukseen.
- Valaistus: 48 suurteho-LED:iä, tehonkulutus vain 16 W. Enimmäisvalaistusvoimakkuus 7 503 lx, portaattomasti himmennettävissä. Valon ominaisuuksia voidaan säätää kolmiportaisella kytkimellä. LEDien käyttöikä jopa 50 000 h.
- Segmenttikytkentä (visualizer) mahdollistaa rakenteita korostavat valaistusefektit. Erittäin hyvä värintoisto ja hyvä kontrastinäkö.
- Erikoispinnoitteen ansiosta soveltuu ESD-työpisteisiin.
Toimitussisältö
Sis. verkkoadapterin 100–240 V, 50/60 Hz, linssinsuojan, ruuvattavan laipan, jalustan.
Erikoislisävaruste
Pöytäpuristin 491670 koko ESD
Huomautus
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suurennuslamppu |
|---|---|
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Suurennus (kertaa) | 1,9 |
| Linssin ⌀ | 153 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kapasiteetti | 1356 mm |
| Pään ⌀ | 250 mm |
| Värilämpötila | noin 4000 K |
| Johtovarren pituus b | 484 mm |
| Ohjausvarren pituus a | 500 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G491525160 |
|---|---|
| EAN | 4013330014568 |