Yleiskäyttöinen hienomittauspöytä, graniittia
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Timanttihienotettu mittapinta. Erittäin tukeva ja massiivinen rakenne. Graniittilevy luonnongraniittia, korkeinta laatua ja kovuutta.
Kromattu pylväs, jossa kierre poikkivarren karkeasäätöön. Kiinteässä mittavarressa on rinnakkaissiirrettävä hienosäätö. Kiinnitysreiät mittakellolle ja hienomittakellolle ⌀ 8 mm.
Pinnan tasaisuus ≤ 2 µm.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittapöytä |
|---|---|
| Kalibrointi | D1 |
| Normi | DIN 876 |
| Mittauspinnan leveys | 140 mm |
| Pylvään ⌀ | 35 mm |
| Mittapinnan pituus | 200 mm |
| Pöydän pituus | 260 mm |
| Pöydän leveys | 140 mm |
| Suurin mittauskorkeus | 200 mm |
| Kapasiteetti | 120 mm |
| Paino | 9.5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 442550 |
|---|---|
| EAN | 2050001037046 |