Yleiskäyttöinen hienomittauspöytä, graniitti
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttihienohiottu mittapinta. Erittäin jäykkä ja massiivinen rakenne. Graniittilevy luonnongraniittia, korkeinta laatua ja kovuutta.
Hienomittauspöytä yleismittatelineellä. 3-pistekiinnitys, joka antaa suuren jäykkyyden.
Mittakellon kiinnike hienosäädöllä varsille ⌀ 6 mm, 8 mm, 3/8 tuumaa sekä indikaattorimittalaitteille lohenpyrstöohjauksella.
Pinnan tasaisuus ≤ 2 µm.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittauspöytä |
|---|---|
| Kalibrointi | D1 |
| Normi | DIN 876 |
| Mittauspinnan leveys | 140 mm |
| Pylvään ⌀ | 18 mm |
| Mittapinnan pituus | 200 mm |
| Pöydän pituus | 260 mm |
| Pöydän leveys | 140 mm |
| Suurin mittauskorkeus | 260 mm |
| Kapasiteetti | 210 mm |
| Paino | 7 kg |
| Poikkivarren ⌀ | 16 mm |
| Liitäntäkierre | M10 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 442534 |
|---|---|
| EAN | 2050002047044 |