Yleiskäyttöinen hienomittauspöytä, graniittia, keraamisella pinnoitteella, 260 mm 260 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttihienohiottu mittapinta. Erittäin jäykkä ja massiivinen rakenne. Graniittilevy luonnongraniittia, korkeinta laatua ja kovuutta.
Kromattu pylväs, jossa kierre poikkivarren karkeasäätöä varten. Kiinteässä mittavarressa on rinnakkaissiirrettävä hienosäätö. Asennusreikä mittakellolle ja hienomittakellolle ⌀ 8 mm.
Pinnan tasaisuus ≤ 2 µm.
Erittäin kulutuskestävällä keraamisella pinnoitteella (10× graniittia kovempi).
Käyttötiedot
Erityisen tarkka ja tukeva mittauspöytä; soveltuu kaikenlaisiin tarkastusmenetelmiin, erityisesti rinnakkaisuusmittauksiin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittapöytä |
|---|---|
| Kalibrointi | D1 |
| Normi | DIN 876 |
| Mittauspinnan leveys | 140 mm |
| Pylvään ⌀ | 35 mm |
| Mittapinnan pituus | 200 mm |
| Pöydän pituus | 260 mm |
| Pöydän leveys | 140 mm |
| Suurin mittauskorkeus | 200 mm |
| Kapasiteetti | 120 mm |
| Paino | 9.5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G442560260 |
|---|---|
| EAN | 2050001048066 |