Mittakelloteline hienosäädöllä magneettijalalla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mittapylvään 3-pistekiinnitys erittäin lyhyillä kiristysliikkeillä maksimaalista käyttömukavuutta varten. Hyvin pienellä käsivoimalla saadaan aikaan pysyvä ja vakaa kiinnitys.
Massiivisesti mitoitettu tankojärjestelmä, joka antaa maksimaalisen jäykkyyden.
Vario-mittarikannatin varsihalkaisijoille 6 mm, 8 mm, 3/8", vipumittarit lohenpyrstöohjauksella sekä mittakellot silmukkapäällä.
Hienosäätö magneettijalassa. Etu µm-vipumittareiden säädössä, koska pylväs ei muutu käsivoiman vaikutuksesta.
Erikoislisävaruste
Mittakellon pidin nro 440401.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittausteline |
|---|---|
| Liitäntäkierre | M8-ulkokierre |
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 75 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 1000 N |
| Pylvään halkaisija d2 | 16 mm |
| Poikkivarren halkaisija d1 | 16 mm |
| Pilarin korkeus l2 | 260 mm |
| Poikkivarren pituus l1 | 225 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 441195 |
|---|---|
| EAN | 7290005398797 |