Magneettinen mittakellojalusta, hienosäätö varressa
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mittapylvään 3-pistekiinnitys, jossa erittäin lyhyet kiristysliikkeet maksimaalista käyttömukavuutta varten. Hyvin pienellä käsivoimalla saadaan aikaan pysyvä ja vakaa kiinnitys.
Vankkarakenteinen varsijärjestelmä, joka antaa maksimaalisen jäykkyyden.
Vario-mittarikannatin varsihalkaisijalle 6 mm, 8 mm, 3/8 tuumaa, vivullisille mittapäille (linnunpyrstöohjaus) sekä mittakelloille, joissa on takana silmukka.
Hienosäätö mittarikannattimessa.
Lisävarusteet
Mittarikannatin nro 440401.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittateline |
|---|---|
| Liitäntäkierre | M10 x 1,25 ulkokierre |
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 120 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 1300 N |
| Pylvään halkaisija d2 | 18 mm |
| Poikkivarren halkaisija d1 | 16 mm |
| Pilarin korkeus l2 | 350 mm |
| Poikkivarren pituus l1 | 225 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 441190 |
|---|---|
| EAN | 7290005395062 |