Magneettinen mittakellojalusta, hienosäätö varressa
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mekaaninen magneettinen mittakellojalusta mekaanisella keskuslukituksella. Kaikki kolme niveltä lukitaan yhdellä kääntökahvalla. Portaattomasti säädettävä puristusvoima ja korkea vakaus. Pallonivelet mahdollistavat nopean ja helpon asemoinnin. Magneettijalka säätönupilla ja V-uralla pohjassa.
Yleismallinen mittakellon pidike hienosäädöllä, kiristysvarsille ⌀ 8 mm, ⌀ 6 mm, ⌀ 3/8" sekä mittalaitteille, joissa on pidätysprisma.
Seliteteksti
Hienosäätö mittakellon pidikkeessä
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittateline |
|---|---|
| Kapasiteetti | 282 mm |
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 60 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 800 N |
| Suurin kuormitus | 4 kg |
| Ohjausvarren pituus l1 | 110 mm |
| Ohjainvarren pituus l2 | 101 mm |
| Alempi liitäntäkierre | M8 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 441150 |
|---|---|
| EAN | 7290005395109 |