Hydraulinen magneettinen mittakelloteline (jalalla), mittakellon pidikkeessä mekaaninen hienosäätö
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hydraulinen mittakelloteline keskilukituksella. Toisen käden voi pitää vapaana mittakellon säätöä varten. Kaikki nivelet kiristetään tukevasti keskinupilla. Patentoitu mekanismi tuottaa korkean paineen, joten nupin kääntämiseen tarvitaan vain pieni voima. Öljyhydrauliikka on suojattu öljyhäviöltä kaksoistiivisteillä. Puristusvoimaa voidaan säätää portaattomasti.
Nivelvarret voidaan kääntää 360° mittakellokiinnityksessä ja kääntää 180°.
Mittakellon pidin 8 mm:n varsi-⌀:lle tai prismalle.
Magneettijalka V-uralla pohjassa. Tehokas kestomagneetti. Nuppi magneettivoiman kytkemiseen päälle ja pois. Magneettivoima vaikuttaa jalan tasaisen takapinnan ja alapinnan V-uran kautta.
Huomautus
Hydrauliset mittakellotelineet kestävät suuria lämpötilavaihteluita avoimessa kiinnityksessä. Öljy tarvitsee tällöin jonkin aikaa lämpötilan tasaantumiseen.
Kiinnitettynä voidaan saavuttaa enintään _attach-15 °C:n lämpötilaero ilman voimakkaita painevaihteluita. Ne voivat vaurioittaa telinettä tai siihen kiinnitettyjä esineitä.
Toimitussisältö
Magneettijalka nro 440868, koko 2.
Rakenne
Hydraulinen mittateline keskuslukituksella. Toinen käsi jää vapaaksi mittakellon säätämiseen. Kaikki nivelet kiristetään tiukasti keskisäätönupilla. Patentoitu mekanismi tuottaa suuren puristusvoiman, joten nupin kääntämiseen tarvitaan vain pieni voima. Öljyhydrauliikka on suojattu öljyhäviöltä kaksinkertaisilla tiivisteillä. Puristusvoimaa voidaan säätää portaattomasti.
Nivelvarret voidaan kääntää 360° mittakellokiinnityksessä ja kääntyä 180°.
Mittakellon pidike varsi-⌀ 8 mm:lle tai prismalle.
Magneettijalka jossa V-ura pohjassa. Tehokas kestomagneetti. Nuppi magneettivoiman kytkemiseen päälle ja pois. Magneettivoima vaikuttaa jalan alapuolen tasaisen pinnan ja V-uran kautta.
Huomautus
Hydrauliset mittatelineet kestävät lukituksen ollessa auki suuria lämpötilavaihteluita. Öljy tarvitsee tällöin tietyn ajan lämpötilan tasaantumiseen.
Lukitussa tilassa enintään 15 °C lämpötilaero on mahdollinen ilman suuria painevaihteluita. Nämä voivat vahingoittaa telinettä tai siihen kiinnitettyjä esineitä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittakelloteline |
|---|---|
| Liitäntäkierre | M10-ulkokierre |
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 81 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 1000 N |
| Liitäntäkierteen sijainti | sivulla |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 440800 |
|---|---|
| EAN | 4260180710045 |