Hydraulinen magneettinen mittakellojalusta (jalalla), mekaanisella hienosäädöllä jalassa 300 mm 300 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Hydraulinen mittakellojalusta keskuslukituksella. Toinen käsi jää vapaaksi mittakellon säätöä varten. Kaikki nivelet kiristetään tiukasti keskusnupilla. Patentoitu mekanismi tuottaa suuren puristusvoiman, joten nupin kääntämiseen tarvitaan vain pieni voima. Öljyhydrauliikka on suojattu öljyvuodolta kaksinkertaisilla tiivisteillä. Puristusvoima on portaattomasti säädettävissä.
Nivelvarret voidaan kääntää 360° mittakellokiinnikkeessä ja 180° sivulle.
Mittakellon pidin varrelle ⌀ 8 mm tai prismalle.
Magneettijalka, jonka pohjassa V-ura. Tehokas kestomagneetti. Nuppi magneettivoiman kytkentään ja irtikytkentään. Magneettivoima vaikuttaa sekä tasaisen takapinnan että V-uran kautta jalan alapuolelta.
Magneettijalassa kääntyvästi laakeroitu hienosäätö. Hyvä vakaus myös suurilla mittausvoimilla.
Huomautus
Hydrauliset mittakellojalustat kestävät suuria lämpötilavaihteluita lukituksen ollessa auki. Tällöin öljy tarvitsee jonkin aikaa lämpötilan tasoittumiseen.
Lukitussa tilassa enintään 15 °C lämpötilaero on mahdollinen ilman suuria painevaihteluita. Nämä voivat vahingoittaa jalustaa tai siinä kiinnitettyjä esineitä.
Tekniset tiedot
| Liitäntäkierre | M8 ulkokierre |
|---|---|
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 60 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 800 N |
| Liitäntäkierteen sijainti | keskellä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G440790300 |
|---|---|
| EAN | 4260180710014 |