Pieni tarkkuusmittakello IP67 öljy- ja vesitiivis, iskusuojattu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pienet tarkkuusmittakellot, joissa on tukeva metallikotelo, kiinnitysvarsi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Taulun ulkokehää voidaan kiertää osoittimen nollaamiseksi.
Öljy- ja vesitiivis, iskusuojattu.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Toiminta
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta vastaan veteen ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Pienet tarkkuusmittakellot tukevalla metallikotelolla, kiinnitysvarsi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulun ulkokehä on käännettävissä osoittimen nollausta varten.
Öljy- ja vesitiivis, iskusuojattu.
Erikoistarvike
Erikoisanturi nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 3 mm |
| Mittausvoima | 1–1,7 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0,5 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 10 µm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Normi | DIN 878 |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 432650 |
|---|---|
| EAN | 4031452101263 |