Iskunkestävä tarkkuusmittakello
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, mattakromattu messinkirunko; särkymätön kellolasi.
Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Erittäin tarkka rakenne.
Mittalaitteen tärkeimmät osat ovat jalokivilaakeroituja.
Keskusosoitin 1/1000 mm:n lukemaa varten.
Taulun ulkorengas on käännettävissä osoittimen nollausta varten.
Lähes vakio mittausvoima koko mittausalueella.
Mitat DIN EN ISO 463 -standardin mukaan, painos kesäkuu 2006.
Erikoislisävarusteet
Erikoisanturit nro 434900 / 434910 / 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 5 mm |
| Mittausvoima | 0,4–1,5 N |
| Asteikon arvo | 0,001 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0,2 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 10 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Pajastandardi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 433405 |
|---|---|
| EAN | 4946368842103 |