Tarkkuusmittakello, iskusuojattu 1/58 mm 1/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, mattakromattu messinkirunko; särkymätön kellolasi.
Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Erittäin tarkka rakenne.
Mekanismin tärkeimmät osat ovat jalokivilaakeroituja.
Keskusosoitin 1/1000 mm:n asteikolle.
Taulun ulkokehä on käännettävissä osoittimen nollaukseen.
Lähes vakio mittavoima koko mittausalueella.
Laadukas iskusuojus erityisen pitkää käyttöikää varten.
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006.
Erikoislisävaruste
Erikoisanturit nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 1 mm |
| Mittausvoima | 1.5 - 2 N |
| Asteikon arvo | 0.001 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0.2 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 5 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Konepajanormi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4330901/58 |
|---|---|
| EAN | 4045197422071 |