Tarkkuusmittakello, iskusuojattu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006 (paitsi koko 100/80).
Tukeva, mattakromattu messinkirunko.
Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Kellotaulun ulkokehä voidaan kääntää osoittimen nollaukseen.
Keskusosoitin 1/100 mm lukemaa varten, pieni osoitin 1 mm lukemaa varten.
Erikoisvarusteet
Erikoisanturi nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 40 mm |
| Mittausvoima | 0,8–1,8 N |
| Asteikon arvo | 0,01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 25 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Anturin liitäntäkierre | M2,5 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 433050 |
|---|---|
| EAN | 4031452163094 |