Tarkkuusmittakello IP67, iskusuojattu 10/58 mm 10/58 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, suojattu roiskevedeltä, öljyltä ja lialta. Mittakärki varressa kumipalkeella, yläpäässä tiivistetty suojaholkilla. Takapuoli on tiivistetty, kellolasi ja ulkorengas on ruuvattu tiiviisti kiinni. Kiinnitysvarren halkaisija 8 mm h6.
Erikoislisävarusteet
Erikoisanturi nro 434900 / 4910 / 4915.
Tuotekuvaus
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulun ulkorengasta voidaan kääntää osoittimen nollaukseen. Ulkorengas, jossa 2 säädettävää toleranssimerkkiä. Keskusosoitin 1/100 mm lukemaa varten, pieni osoitin alaskaalalla 1 mm lukemaa varten.
Toiminta
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta vastaan veteen ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, suojattu roiskevedeltä, öljyltä ja lialta. Mittakärki varressa kumipalkeella, yläpäästä tiivistetty suojaholkilla. Takapuoli on tiivistetty, kellolasi ja ulkorengas on ruuvattu tiiviisti. Kiinnitysvarren halkaisija 8 mm h6.
Erikoislisävaruste
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Säädettävät toleranssimerkinnät | kyllä |
| Kääntyvä kellotaulu | kyllä |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.9 - 1.6 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43221010/58 |
|---|---|
| EAN | 4045197154071 |