Tarkkuusmittakello IP 53, iskusuojattu
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka, mattakromattu messinkirunko; särkymätön mittarikello-/kellolasi.
Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Erittäin tarkka rakenne.
Mittalaitteen tärkeimmät osat ovat jalokivilaakeroituja.
Keskusosoitin 1/1000 mm:n lukemalle.
Taulun ulkorengasta voidaan kääntää osoittimen nollaukseen.
Lähes vakio mittausvoima koko mittausalueella.
Isku- ja roiskevesisuojattu tarkkuusmittakello.
Erikoislisävarusteet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Toiminta
IP53: Suoja roiskuvalta vedeltä enintään 60° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Tukeva, mattakromattu messinkirunko; särkymätön kellolasi.
Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Erittäin tarkka rakenne.
Mittalaitteen tärkeimmät osat ovat jalokivilaakeroituja.
Keskusosoitin 1/1000 mm:n lukemalle.
Taulun ulkokehää voi kiertää osoittimen nollaukseen.
Lähes vakio mittausvoima koko mittausalueella.
Isku- ja roiskevesisuojattu tarkkuusmittakello.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 1 mm |
| Mittausvoima | 1,1–1,6 N |
| Asteikon arvo | 0,001 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0,2 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 5 µm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| IP-suojausluokka | IP 53 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 433600 |
|---|---|
| EAN | 4031452100501 |