Mittakello 10/58 mm 10/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mitat standardin DIN EN ISO 463, painos kesäkuu 2006, mukaiset. Tarkkuusmittakellot metallikotelolla, kiinnitystapin halkaisija 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulua voidaan kääntää ulkokehän avulla osoittimen nollaamiseksi. Keskusosoitin 1/100 mm lukemalle, pienosoitin alataulussa 1 mm lukemalle.
Ulkokehässä 2 säädettävää toleranssimerkkiä.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0,7–1,4 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43190010/58 |
|---|---|
| EAN | 4031452101423 |