Mittakello
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mitat DIN EN ISO 463 -standardin mukaiset, painos kesäkuu 2006. Tukevat tarkkuusmittakellot metallirungolla, kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulun ulkokehää voidaan kääntää osoittimen nollaamista varten.
Erikoislisävarusteet
Erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.7 - 1.2 N |
| Asteikon arvo | 0,1 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 10 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 50 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Konepajanormi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 431896 |
|---|---|
| EAN | 4031452100624 |